NA SUSZĘ

mapa strony

informacje ogólne

KELPAK

Bioregulator Kelpak jest produktem stosowanym w 54 krajach Świata. Począwszy od upraw polowych, warzywniczych i sadowniczych uprawianych w naszej szerokości geograficznej po zupełnie egzotyczne uprawy jak ryż, soja, bawełna, kiwi, banany i wiele innych jest traktowanych rok rocznie preparatem Kelpak. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Kelpak daje dodatkowe możliwości osiągnięcia przyrostu plonu i poprawy jakości zbioru będąc unikalnym uzupełnieniem nowoczesnej agrotechniki. Preparat Kelpak nie zastępuje nawożenia czy pestycydów i z drugiej strony optymalne nawożenie i stosowanie najlepszych technologii ochrony roślin nie zastąpi biorgulatora Kelpak.

Stosowanie preparatu Klepak jako elementu technologii uprawy to dodatkowy często wysoki zysk i większa pewność w powtarzalności wysokich plonów z roku na rok. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z preparatem Klepak .

Jarosław Komar

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat bardzo mocno wzrosły plony roślin uprawnych, często kilkukrotnie i zmieniła się również jakość zbioru. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, nawozów i środków ochrony roślin potrafimy wykorzystać potencjał plonowania wynikający z genetyki roślin. Jednakże rolnictwo to "warsztat pod gołym niebem" i do końca nie potrafimy w pełni ustrzec naszych plantacji przed czynnikami abiotycznymi, takimi jak np. mróz, susza czy wysokie temperatury.

W celu zminimalizowania wpływu wyżej wymienionych czynników stresowych polecamy wprowadzenie do technologii uprawy roślin bioregulatora Kelpak.

Co to jest Kelpak?

Kelpak to unikalny na polskim rynku wyciąg z najszybciej rosnących alg morskich Ecklonia maxima, który dzięki naturalnej technologii produkcji zawiera w 1 litrze produktu najwięcej auksyn i cytokinin, czyli najważniejszych roślinnych hormonów wzrostu. Technologia uwalniania auksyn i cytokinin z komórek alg (cold cell burst method - metoda rozsadzania komórek na zimno) jest unikalna i opatentowana przez Kelp Product.

 

Bioregulator Kelpak to:

  • naturalny produkt produkowany z Ecklonia maxima - najsilniej rosnącej algi u południowych wybrzeży RPA
  • preparat o najwyższej koncentracji auksyn i cytokinin (11 mg/l : 0,031 mg/l) uzyskany dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji metody wydobywania fitohormonów poprzez „rozsadzanie komórek na zimno”
  • stosunek auksyn do cytokinin 350:1, co czyni Kelpak unikalnym i wysoce efektywnym w technologii uprawy roślin
  • auksyny i cytokininy bardzo dobrze przyswajalne i szybko dostępne dla rośliny, dzięki czemu zapewniają wysoką aktywność fizjologiczną

Schemat wydobywania fitohormonów z komórek alg Ecklonia maxima

a)

b)

c)