BIOSTYMULATOR KELPAK WYRÓŻNIA SIĘ SZEROKĄ GAMĄ METOD/SPOSOBÓW APLIKACJI

Unikalna i skuteczna mieszanka naturalnych hormonów zawarta w Kelpaku znajduje zastosowanie w wielu programach ochrony i odżywiania roślin, stosowanych przez rolników na całym świecie.

Korzyści

Kelpak jest kompatybilny z większością metod nawożenia dolistnego. Może być mieszany w zbiorniku z większością nawozów, pestycydów, fungicydów i innymi agrochemikaliami. Dawki oprysku wahają się w zależności od uprawy między 2-4 l/ha. Kelpaku najkorzystniej rozcieńczać w proporcji 1:300. Nie stosować w proporcji większej niż 1:500.

Kelpak stosuje się bez ryzyka zapchania czy zablokowania opryskiwarek elektrostatycznych. Opryskiwanie elektrostatyczne stosuje się w nawożeniu winogron stołowych w dawce 4-5 l/ha, w ilości 80-120 litrów wody/ha.

Biostymulator Kelpak można aplikować metodami nawadniania kropelkowego. Roztwór należy aplikować pulsacyjnie pod koniec cyklu nawadniania i nie rozcieńczać powyżej proporcji 1:1000.

Kelpak znajduje zastosowanie w standardowym nawożeniu z powietrza. Obowiązują tu dawki typowe dla aplikacji dolistnej. Opryski z powierza stosuje się w przybliżonej dawce 30 l/ha wody.

Odsłonięte korzenie drzew i roślin można nasączać w roztworze Kelpaku o stężeniu 0,5-1,0%.

Biostymulator Kelpak można aplikować metodą drenażu gleby wokół korzeni głównych drzew i roślin oraz w rozsadnikach. Optymalne stężenie roztworu to 0,5-1,0% Kelpaku.

W uprawie winogron stołowych opryski dolistne można zastąpić opryskiem strumieniowym w stężeniu 1% Kelpaku.

W uprawie winogron stołowych opryski dolistne można zastąpić nasączaniem strumieniowym w stężeniu 1% Kelpaku.

Biostymulator Kelpak jest wysoce skuteczny w nawożeniu metodą namaczania nasion przed sadzeniem. Optymalna dawka Kelpaku w roztworze to 5 ml/kg nasion.

Nawóz płynny Kelpak może być stosowany jako alternatywa nasączania, zaleca się bezpośrednie opryskiwanie nasion sadzarką ziemniaków w dawce 1 l/ha.

Biostymulator Kelpak można używać przy namaczaniu palet wysiewowych. Należy zanurzyć paletę w roztworze o stężeniu 1% lub podlewać roztworem o tym stężeniu ręcznie.

Dawki aplikacyjne